☘️نیاز بخش زرقان به ایجاد فضاهای شور و نشاط

به گزارش روابط عمومی بخشداری زرقان جلسه ای با موضوعیت سلامت بهداشت روان با حضوراعضای شورای اداری بخش در محل سالن اجتماعات بخشداری برگزار شد.

مفهوم بهداشت روانی عبارت است از : تامین رشد و سلامت روانی فردی و اجتماعی پیشگیری از ابتلا به اختلال روانی درمان مناسب و بازتوانی آن .

در ابتدا سرکارخانم دکتر دادور رئیس شبکه بهداشت و درمان بخش در خصوص اهمیت سلامت روان گفت:اهمیت سلامت روان در ادارات ما بیش از هرجای دیگر لازم است زیرا که با مراجعه ارباب رجوعان به ادارات یک بازخورد رئیس یا کارمند ادارات میتواندبر سلامت روان جامعه تاثیرگذار باشد لذا ایجاد فضایی سالم و پرنشاط در ادارات لازم است.

درادامه عبدالیوسفی معاون برنامه ریزی بخشداری زرقان با اشاره به تعاملات سازنده ی ادارات در راستای ارتقاء جو روانی و سلامت آن تاکید کرد و گفت:هرچه میزان تعاملات مناسب و ایجاد فضاهای نشاط آور در جامعه افزایش یابد مردمی پرتحرک و جامعه ای پویا خواهیم داشت که بهداشت روانی افراد متاثر از عوامل متعدد خانوادگی آموزشی اجتماعی اقتصادی و فرهنگی می باشد که مهم ترین آنها « خانواده » است.لذا مسئولین در راستای ایجاد فضاهای شادی در بین خانواده ها و شهروندان برنامه ریزی لازم را داشته باشند.
ایشان ادامه داد: در جامعه خوشحال و خرسند، تولید بهتر، اشتغال بیشتر و اقتصاد، سالم‌تر است. بدون شک در چنین محیطی امنیت اجتماعی و فردی راحت‌تر به دست می‌آید. در محیط شاد، ذهن انسان پویا، زبانش گویا و استعدادش شکوفا می‌شود.
در پایان برخی از اعضاء به ارائه نقطه نذرات خود پرداختند که در این جلسه نسبت به موارد ذیل تصمیم گیری لازم به عمل آمد:
-ایجاد فضای شور ونشاط در شهرهای زرقان و لپویی
-ایجاد بسترهای لازم درخصوص برگزاری همایش ها،جشن ها و جشنواره های فرهنگی،هنری و ورزشی
-برگزاری ورزشهای همگانی در بین ادارات و شهروندان
_ ایجاد فضاهای فرهنگی مناسب و مثبت برای احساس شادی جوانان
_ترویج ،آموزش و حمایت از طرح های اجتماعی،همگانی

 

Related posts:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *