ششمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری بخش زرقان فارس برگزار شد.

ششمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری بخش زرقان با حضوربیاری مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی فارس،مهندس کوشا بخشدارورئیس کارگروه اشتغال بخش زرقان و سرداری رئیس اداره فنی وحرفه ای شیراز به میزبانی دهیاری و شورای اسلامی روستای گردشگری بندامیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بخشداری زرقان،امیری رئیس اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی بخش زرقان به عنوان دبیرجلسه گزارشی از پتانسیل های موجود اشتغال در سطح بخش را ارائه نمود.

در ادامه فرشاد کوشا با اشاره به شعار سال “اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” توسط مقام معظم رهبری عنوان کرد: مسئولین دستگاههای اجرایی و دست اندر کاران جامعه کسب و کار در این بخش می بایست با تکیه بر خرد جمعی و همکاری و تعامل سازنده زمینه تقویت تولید و توسعه اشتغال را فراهم نمایند تا از این طریق ضمن ایجاد فرصت های شغلی جدید برای متقاضیان کار نرخ بیکاری دربخش زرقان کاهش یابد.

وی در ادامه افزود : از آنجا که سرمایه گذاری چه داخلی و چه خارجی می تواند نقش بسزایی در ایجاد شغل در کشور داشته باشد و بخش زرقان با دارا بودن بیش از ۲۰درصد از صنایع استان و قرارگرفتن در بین دو دروازه قرآن وملل قطعا با برنامه ریزی و مدیریت میتواند در سطح کشور و حتی سطوح بین المللی نقش به سزایی در توسعه کشور داشته باشد.Tدولت تدبیر و امید در این راستا تلاش نموده است تا با استفاده از فرصت های بوجود آمده توسط توافقات برجام و تغییر شرایط پس از آن با جذب سرمایه گذار این مهم را عملی کند و در جهت حفظ و حراست از کارگاه های تولیدی نیز با پرداخت تسهیلات به واحدهای در حال رکود موجبات رونق آنها و خروج از حالت رکود را فراهم آورد.

در ادامه این جلسه سعید بیاری مدیر اشتغال و کارآفرینی این اداره کل تاکید کرد :نامگذاری سال نشان از دغدغه رهبر معظم انقلاب دارد و همه ما می بایست با الهام از منویات ایشان تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و تقویت و توسعه اشتغال پایدار به کار گرفته و زمینه های رشد و شکوفایی اقتصادی میهن اسلامی را فراهم آوریم.

سعید بیاری ضمن ارائه گزارشی از نرخ بیکاری و اشتغال استان طبق گزارشات مرکز آمار ایران ، به تبیین اهداف و سیاستهای اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی فارس در خصوص توسعه و تقویت اشتغال در سال جاری پرداخت.

در این جلسه با حضوراداراتی چون کمیته امداد،بهزیستی،منابع طبیعی،محیط زیست و تعدادی از دهیاران برتداوم همکاری آنان در اجرای برنامه های اشتغال و سرمایه گذاری در سال۹۶ تاکید شد.

 

Related posts:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *