ستاد پیشگیری و کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی بخش زرقان

🔸افزایش شور و نشاط در جامعه سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

💠جلسه ستاد پیشگیری و کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی بخش زرقان با حضور برخی از مسؤولان در محل سالن جلسات بخشداری برگزار شد.

🍃بخشدار زرقان شرح وظائف هر دستگاه اجرائی بخش را درخصوص آسیب های اجتماعی ابلاغ کرد و گفت: اگر به دنبال پیشگیری و درمان نباشیم قطعا صدمات جبران ناپذیری به جامعه وارد و شاهد افزایش آسیب های اجتماعی بیشتری در جامعه خواهیم بود.

🍃مهندس کوشا در ادامه به معیارهای تشخیص آسیب های اجتماعی اشاره کرد واز همه دستگاه ها و ادارات خواست در این زمینه ورود پیدا کنند و راه کارهای مقابله و پیشگیری از آن را ارائه و در دستور کار خود قرار دهند تا بتوان ضریب این آسیب ها را در بخش زرقان کاهش داد.

🍃وی ادامه داد : افزایش شور و نشاط در جامعه سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود،لذا هر دستگاه میبایست از طریق روابط عمومی ها نسبت به برنامه ریزی و اطلاع رسانی عمومی از طریق سایت ها،خبرگزاری ها،فضای مجازی و… پیش بینی برنامه های لازم از جمله ورزش های عمومی مثل پیاده روی خانوادگی،مسابقات ورزشی و فرهنگی هنری،اجراهای هنری و…را در خصوص ایجاد انگیزه و امید دربین عموم خصوصا جوانان را مدنظر قرار دهند.

🍀شاهسوندی رییس حوزه قضایی بخش نیز با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی بیشتر در بستر رفاه خانواده رخ می دهد تاکید کرد: باید همه نهادهای ذی ربط همکاری لازم را با هم داشته باشند و دقیقا مسئولیت ها و نقش هر نهاد در این عرصه کاملا مشخص شود.

🍀رئیس دادگاه عمومی بخش افزود:با توجه به آمارهایی که در خصوص معضلات اجتماعی در دسترس است،کاری جهادی و عملیاتی لازم است و همه در این خصوص مسئولند لیکن آگاه سازی و ایجاد بسترهای مشاوره در همه حوزه ها لازم است که مساعدت تمام دستگاه های ذیربط را میرساند.

☘️مهندس فروزان شهردار زرقان خواستار نگاه مثبت به مسائل اجتماعی زرقان شد و گفت:شهرداری زرقان در خصوص آسیب های اجتماعی نگاه پیشگیرانه داشته و از این حیث یکی از اقدامات عملی این بوده که تمام پروژه های ساختمانی را ملزم به ساخت پارکینگ کرده تا هم از پارک بی رویه وسائل نقلیه و هم از سرقت وسائل نقلیه مردم این شهر جلوگیری کند .

🍀سرگرد پاسدار شهرام قاسمی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زرقان در این جلسه با بیان تعریف کاملی از ناهنجاری و چگونگی به وجود آمدن این پدیده و با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) گفت : حدود ۲۰ آسیب اجتماعی در بخش زرقان وجود دارد که باید به طور کامل بررسی شده و با احساس مسئولیت مسؤولان این آسیب ها شناسایی شود و کاهش پیدا کند.

☘️سرگرد سیاوش مختاری فرمانده نیروی انتظامی بخش زرقان با اشاره به اینکه ریشه بیشتر ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی به عدم آگاهی بر می گردد به بیان مسائلی در خصوص مواد مخدر و ریشه های این آسیب اجتماعی پرداخت.

🌿در ادامه روسای ادارات و ارگان ها پیشنهاد ها و راهکار های خود را در این راستا بیان کردند و مقرر شد بندهای صورتجلسه مربوط به هردستگاه کتبا از سوی دادگاه و بخشداری به ادارات و نهادها ابلاغ تا اجرائی گردد.

روابط عمومی بخشداری زرقان
https://t.me/bakhshdarizarghan

Related posts:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *