آخرین خبرها

خطیب نماز جمعه زرقان: یقینا اولین کتاب پس از قرآن و قبل از نهج البلاغه مصحف حضرت فاطمه زهراست

حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی ربانی شیرازی امام جمعه زرقان در خطبه نماز جمعه امروز از حضور پر شور مردم در اجتماع بزرگ فاطمیون و استقبال باشکوه از دو شهید عزیز در سالروز شهادت حضرت زهرا (س)قدردانی کرد.
امام جمعه زرقان گفت :همه مجد ٬شرافت و عظمت امامان به حضرت فاطمه زهرا(س)برمی گردد و یقینا اولین کتاب پس از قرآن و قبل از نهج البلاغه مصحف حضرت فاطمه زهراست که مورد استناد همه امامان بوده است.
خطیب نماز جمعه زرقان در ادامه با قددانی از مردم شهید پرور زرقان در استقبال از پیکر شهید گمنام و همچنین شهید محمود همتی که پس از ۳۰سال دوری به دیار خود بازگشته افزود:این دو شهید غریب نبودند و همه پدران این دیار ٬پدر و همه مادران این دیار برای آنها مادر بودند و مردم با آغوش باز و با کمال محبت از آنان استقبال کردند.
حجت الاسلام و المسلمین ربانی شیرازی با تسلیت به خانواده شهید همتی از سویی نیز برای تقدیم این شهید به اسلام و قرآن به خانواده همتی تبریک گفت.

امام جمعه زرقان کمک کردن و مفید بودن را نشانه انسانیت و ایمان توصیف کرد و با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری در آستانه نوروز ٬گفت:آن دستی که برای کمک به فقیر و نیازمند دراز می شود را به عبارتی می توان دست خدا دانست که برای کمک به گرفتاران دراز شده است.
خطیب نماز جمعه زرقان از مردم خواست تا در این جشن شرکت کنند و لبخند را بر لبان یتیمان و افراد نیازمند بنشانند و نیت را در این کار با ارزش دانست و افزود: به ارزش کمک فکر نکنید بلکه به بزرگی کاری که می کنید نگاه کنید و هرکس به اندازه توان خود کمک کند.
حجت الاسلام و المسلمین ربانی شیرازی در پایان با اشاره به روز درختکاری ٬همگان را به کاشت درخت و حفاظت از منابع طبیعی ترغیب کرد.

Check Also

بررسی مسائل و مشکلات روستایی در دستور کار بخشداری زرقان

در بیست فروردین ماه ۱۳۹۷ رحیمی بخشدار زرقان به همراه روسای ادارات مربوطه و شورای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *