افتتاح پروژه های عمرانی بخش زرقان بالغ بر یازده میلیارد تومان

 

به گزارش روابط عمومی بخشداری زرقان،دولت تدبیر و امید به مناسبت دهه ی مبارک فجرسال ۱۳۹۶ شش پروژه برتر عمرانی را در بخش زرقان به بهره برداری و افتتاح رساند.افتتاحیه ها با حضور عالیشوندی فرماندارشهرستان شیراز،رحیمی بخشدار زرقان،حجت الاسلام دهقان امام جمعه لپویی ،شورای اداری شهرستان شیراز و بخش زرقان و اصحاب رسانه برگزار شد.

این شش طرح شامل:آبرسانی به شهرهای زرقان و لپویی،روشنایی معابر واجرای پیاده رو سازی مسکن مهرامام رضا(ع)لپویی، آبیاری بارانی ۳۲ هکتاری،کلینیک تخصصی بیمارستان امام حسن عسگری(ع)زرقان،زیرسازی و آسفالت معابر روستاهای رحمت آباد و شول است.

دکتر عالیشوندی فرماندار شیراز : دو وظیفه اصلی که در برنامه های بودجه ۹۷ نیز تاکید گردیده است نیاز به زمانبندی در طرح ها را دارای اهمیت دو چندان میکند.

با توجه به خشکسا لی های اخیر و شرایط نامساعد جوی ایجاد طرحهای بهینه سازی منابع انرژی در اولویت دولت و مدیران ارشد استانی قرار دارد.در دنیای امروزی اثر بخشی و بهره وری  در طرحها را می تواند به اهرمی برای رسیدن به اقتصاد کارامد مبدل سازد.

جدا از دیدار با مردم و شنیدن درد دل انها در روستاها و شهر ها در دهه مبارک فجر استفاده از توان سرمایه گذاران بخش خصوصی  و مشارکت مردمی دولت را در خدمت رسانی به قشر محروم جامعه کمک شایانی می نماید.

نگاه دولت و  زیرمجموعه های  آن با دو اولویت یکی توجه به روستاها و نقاط کمتر برخوردار و دوم اشتغال جوانان باعث گردیده در بودجه سال ۹۷ دو هزار میلیارد اعتبار به اشتغال زایی در روستاها اختصاص نماید

دولت به دلیل تنوع و  گستردگی توان سرمایه گذاری مستقیم را در طرحها ندارد و لیکن باید با مشارکت مردم و سرمایه گذاری بخش خصوصی و تشویق و ترغیب فعالان اقتصادی موجبات توسعه پایدار را رقم بزنند.

ابراهیم رحیمی نماینده عالی دولت تدبیر وامید در بخش زرقان دربهره برداری و افتتاح طرح ها گفت::حفر و تجهیز یک حلقه چاه در منطقه بمو به منظور تامین آب شرب زرقان و همچنین احداث یک هزار و ۳۳۰ متر خط لوله انتقال و ساخت یک مخزن دو هزار و ۵۰۰ مترمکعبی با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از جمله این طرح هاست.

ابر اهیم رحیمی افزود:همچنین حفرو تجهیز یک حلقه چاه برای تامین آب شهر لپویی و احداث خط لوله انتقال به میزان چهار هزار متر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از جمله دیگر طرح هاست.

وی اظهار داشت:نصب پایه چراغ و تامین روشنایی بلوار ورودی مسکن مهر امام رضا(ع) در شهر لپویی به طول ۵/۲ کیلومتر با اعتبار دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال ، زیر سازی معابر و آسفالت در روستاهای بخش توسط دهیاری های بخش زرقان با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۸۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال نیز در این مرحله به بهره برداری رسید.

بخشدار زرقان بیان کرد:افتتاح کلینیک تخصصی بیمارستان حضرت امام حسن عسکری (ع) شهر زرقان به مساحت ۷۶۰ متر مربع با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال ، بهره برداری از سیستم آبیاری بارانی در ۳۲ هکتار اراضی کشاورزی منطقه به میزان بیست میلیارد و ۴۰ میلیون ریال ، پیاده روسازی و روشنایی معابر در سطح بخش با اعتباری بالغ بر ۴۶ میلیارد ریال از جمله دیگر طرح هاست.

ایشان پس از افتتاح زیرسازی و آسفالت معابر روستاهای رحمت آباد و شول نیز مطرح کرد:زیرسازی معابر این دو روستا ۱۰۸۷۰۰مترمربع به میزان ۴۳۴۶۰۰۰۰۰۰ریال،آسفالت معابر۴۷۵۰۰متر مربع به میزان ۹۵۰۰۰۰۰۰۰۰و جدول کشی۱۵۳۴۰ متر به میزان ۴۰۱۲۵۰۰۰۰۰ریال و مجموعا ۱۷۸۵۸۵۰۰۰۰۰ریال از محل اعتبارات دهیاری ها هزینه شده است.

رحیمی درپایان گفت:مجموع هزینه های عمرانی بخش زرقان در سال ۹۶ تاکنون ۱۱۰ میلیارد و ۵۲۵ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال است.

 

Related posts:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *