آتش سوزی پارک ملی بمو در زرقان با مدیریت بحران مهار شد.

📛به گزارش روابط عمومی بخشداری زرقان روز یکشنبه شب ساعت ۲۰:۳۰ طی تماس پارک ملی بمو با بخشدار زرقان آتش سوزی قسمتی از پارک ملی بمو اطلاع داده شد.
مهندس کوشا طی تماس با کلیه اعضای ستاد بحران همه را به پارک بمو فراخواند و تقسیم وظایف صورت گرفت.
نیروهای مردمی از طریق دهیاران و شوراها و نیروهای بسیج از سمت روستای محمودآباد راهی قسمت آتش سوزی سمت این روستا شدند.

نیروهای آتش نشانی شهرهای زرقان و لپویی وشهرک صنعتی آب باریک به همراه نیروهای سازمانی،تیم بخشداری و شهرداری زرقان،محیط بانان و نیروهای مردمی نیز از سویی دیگر به مهار آتش پرداختند.

کوشا مدیربحران بخش زرقان اظهار داشت:با توجه به وزش باد این آتش ممکن بود خطرات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد‌ و در این شرایط اگر تصمیمی اشتباه گرفته شود ممکن است شرایط طور دیگری رقم بخورد.در شرایط بحران میبایست درست ترین و منطقی ترین تصمیم گرفته شود تا خدایی ناکرده حادثه ای بزرگتر و جبران ناپذیری پیش نیاید.

ایشان با اشاره به اینکه آتش سوزی در پارک ملی بمو در امسال بار اولی بوده که رخ داده است ادامه داد:وضعیت حفاظت از محیط زیست و افزایش ۲۵ درصدی پارک ملی بمو در بخش زرقان با مدیریتی خوب توسط آقای آرندی رئیس این پارک حیات وحش همراه بوده است،لذا تخلفات کمتری را در سال نودوشش شاهد بوده ایم.

بخشدار زرقان درباره علت حادثه نیز گفت:به دنبال بررسی علت حادثه هستیم و قطعا اگر تخلفی رخ داده باشد به شدت برخورد خواهیم کرد.

لازم به ذکر است قریب بیست هکتار از اراضی پارک ملی بمو دچار آتش سوزی شد که در پایان ساعت ۲۴ همان روز مهار گردید.

بخشدار زرقان از کارکنان بخشداری،تمام محیط بانان، نیروهای مردمی و دوستداران محیط زیست،دهیاران وشوراهای اسلامی،نیروهای آتش نشانی شهرهای زرقان و لپویی،شهرک صنعتی، پالایشگاه ،نیروی های بسیج و دیگر دستندرکاران که درمهار آتش نقش داشتند تقدیر نمود.

 

Related posts:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *