آخرین خبرها

آئین تحلیف شوراهای اسلامی روستاهای بخش زرقان فارس برگزار شد.

💠به گزارش روابط عمومی بخشداری زرقان آئین تحلیف و انتخاب هیات رئیسه منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی روستاهای بخش زرقان در محل روستای بندامیر برگزار شد.

🍃در ابتدای این مراسم فرشادکوشا بخشدار زرقان با بیان اینکه انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرو روستا دربخش زرقان در ۴۲شعبه اخذ رای شهری وروستایی برگزار شد، عنوان کرد: تعداد کاندیداهای شوراهای اسلامی روستایی این بخش که خود را در معرض انتخاب مردم قرار دادند ۱۴۹ نفر بودند که از این میان ۲۷ روستا دارای شورای ۳ نفره و ۲ روستا دارای شورای ۵نفره بودند.

🍃وی با بیان اینکه جامعه روستایی جامعه اثرگذاری است و می تواند برای ساختن جامعه و رهایی از تنگناها جایگاه خوبی داشته باشد،گفت: بیشترین تلاش و زحمت در روستاها کشیده می شود و مردم روستا هم بهانه کم دارند و هم خواسته های بزرگی ندارند و تلاش و کوششی هم که می‌کنند چند برابر موضوعات درخواستی آنهاست پس شکر این نعمت را انجام دهید که توفیق پیدا کردید برای روستائیان خدمت کنید.

🍃کوشا با بیان اینکه تلاش،کوشش و توجه کردن به مسائل جامعه یکی از خصوصیات خوب روستائیان است،افزود: خستگی ناشی از فرایند کارها و رفت و آمد در ادارات،سازمان ها و نهادهای مختلف را از همین روز اول طوری برنامه ریزی کنید که خستگی در وجود شما جایی نگیرد و این چهار سال را برای رضای الهی کار را به پیش ببرید و در این مسیر افرادی شما راملامت می‌کنند و علیه شما اقدام می‌کنند اما شما کار خود را شفاف کنید و کار شما برای رضای الهی باشد و از هیچ تلاشی فروگذار نکنید تا ببینید چگونه برنامه ها به ثمر می رسد.

🍃ایشان افزود:باتوجه به دستورالعمل های صادره عزل و نصب دهیاران تا یک سال توسط شورا انجام نخواهد شد مگر دهیاری که خدایی ناکرده مرتکب خطایی آن هم بنا به تشخیص بخشدار شده باشد. شخصیت شما و مسائل وجودی شما اقتضا می‌کند در آینده دهیاری قوی مومن و در حد خودش دانا و متخصص انتخاب کنید که روستا را بشناسد زاویه ها و مشکلات روستا، قوتها و ضعف ها را شناخته و عملیاتی کند.

🍃وی با تاکید بر لزوم ارتباط مناسب مسئولین ادارات با شوراها بیان کرد:مسئولین باید مسائل روستا را از شورا اخذ و موضوعاتی که در حیطه مسئولیت واختیارات انها قرار می‌گیرد عملیاتی کرده و به ثمر برسانند.

🍃کوشا با بیان این جمله که شوراهای روستاها تنها عمران و آبادانی روستا را در نظر نمی‌گیرند، افزود: شوراها به عنوان معتمدین روستا هستند یعنی افرادی که می‌خواهند روستا را سروسامان دهند. یک عضو شورا باید در کنار توجه به عمران و آبادانی روستا به مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز توجه ویژه نماید.امکانات نمی تواند یک روستا را منسجم کند بلکه اخلاق مداری ،معنویت مداری،دین مداری، قانون مداری است که می‌تواند روستا را منسجم کند.

🍃بخشدار زرقان با اشاره به اینکه شوراها میبایست در چارچوب قانون عمل کنندعنوان کرد: منتخبان شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز سوگند یاد می کنید که در راستای اهداف ، وظیفه و قوانین موضوع شورایی فعالیت کنید.

🍃دراین مراسم حجت الاسلام چالمه از اساتید حوزه علمیه با حضور در جلسه وتبریک به شوراهای اسلامی منتخب روستاهای بخش از برپایی موکب خدام الحسین(ع) از سوی بخش زرقان در شهر کاظمین به مناسبت پیاده روی زائران اباعبدالله الحسین (ع) خبرداده و گفتند:حرکت در مسیر اهلبیت(ع) باعث برکت و رزق مادی و معنوی میشود که بخش زرقان با دارا بودن مردمی متدین همیشه در مسیر راه اهلبیت کوتاهی نکرده و با جان و دل دراین راه گام برداشته است.ت

🍃حاج آقای چالمه ضمن تشریح وضعیت برپایی خیمه گاه اباعبدالله عنوان کردند:قطعا برای خدمت رسانی به زائرین نیازمند امکانات مختلف هستیم که همت همه جانبه شما منتخبین مردم را میطلبد و حتی مساعدت های کوچک شما توشه ای برای آخرتتان خواهد بود ان شاءالله.

🍃پس از آن کوشا بخشدار زرقان نیز در این زمینه افزود:از همه عزیزان و بزرگواران منتخب شوراهای اسلامی دهستان های رحمت آباد و بند امیر استدعا دارم جهت بیمه نمودن روستا وعملکرد چهارساله خود در برپایی این خیمه حسینی هر چه در توان دارید در طلب اخلاص به کارگیرید و امیدوارم در کنار هم بتوانیم نام بخش زرقلن را به عنوان خدمتگزاران زائرین اباعبدالله در کشور عراق و در جوار ائمه هدی ثبت وضبط نماییم.باشد که مورد قبول حق قرار گیرد.

🍀در ادامه شوراهای اسلامی روستاهای بخش زرقان سوگندنامه را قرائت و انتخابات هیئت رئیسه شورای هرروستا را برگزار و تصمیمات ماخوذه را صورتجلسه نمودند.

پایان خبر/

Check Also

عکس+بازدید جناب آقای مهندس رحیمی بخشدار محترم زرقان از پروژه های درحال اجرا روستای‌های بخش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *